Veri Görselleştirme Nedir?

Veri görselleştirme, klasik formatta sunulan karmaşık ve dağınık verileri bir araya toplayarak kolay algılanabilir görseller aracılığıyla anlaşılır, yorumlanabilir hale getirmektedir. Veri keşfi esnasında, insan algı sistemiyle bilgisayar sistemleri arasında esnek, yaratıcı, köprüler kurmayı hedeflemektedir.

Daha fazla detaylı bilgi için tıklayınız.

Nedir?

Yenilikçi Çözümleri ile Coming Soon Yaratıcı Stüdyosu

Yenilikçi Çözümleri ile Coming Soon Yaratıcı Stüdyosu

İnfografiklere getirdiği yeni yaklaşımlar ile fark yaratan Belçikalı Coming Soon, özellikle yıllık raporların sıkıcı ve kasvetli havasını çok iyi dağıtan bir yaratıcı tasarım stüdyosu. “Mantık sizi A noktasından B noktasına getirirken, hayalgücü ise sizi her yere taşır” sloganı ile hareket eden stüdyo, yaratıcı markalama, hikayeleştirme konularında uzmanlaşmış.

Yaratıcılık konusunda iddialı olan stüdyo ortaya çıkardığı projelerle ne kadar güçlü bir yapıya sahip olduklarını ortaya koyuyorlar.

Coming Soon’un güncel işleri takip etmek için Behance hesabını ziyaret edebilirsiniz.

 

3B Yazıcıdan Basılan İnfografikler

Biyoeczacılık şirketi Ablynx’in yıllık raporları içeren bilgi grafiklerini 3B baskı tekniğiyle canlandırılmış. 8 farklı illüstrasyonun, dijital grafik, tipografi ve fiziksel baskı bileşenleriyle bir araya gelmesiyle, Ablynx’in performans, operasyon ya da gelir istatistikleri, kullanılan görsel sistem sayesinde fiziksel görünüme bürünmüş ve daha eğlenceli hale gelmiş.

Dev İnfografikler

Infographics XXL adıyla daha önceki Ablynx’in yıllık raporları için hazırladığı çözümde, boyutun önemli olduğunu vurgulayabilmek için dev infografikler yaratılmış. Ablynx biyolojik kökenli ilaç firması spesifik olarak birçok hastalığın tedavisine çare bulmak için kullandıkları bağışıklık maddesi Nanobodies®‘i geliştiriyorlar. Dolayısıyla Infographics XXXL projesinde ortaya çıkanlar, şirketin iş ortaklarına verileri raporlamada ve bilgi vermede bir fark yaratıp fayda sağlayacak.

Dev İnfografikler – II

Ablynx’in yıllık raporları için geliştirdiği Infographics XXL yaklaşımı çok tutunca çalışmanın devamı gelmiş. Bu sefer dış mekan ve bir tarlayı kullanan stüdyo, kuş bakışı fotoğraflama yaparak çok dikkat çekici bir çalışma ortaya koymuş.


Share this Story

İlginizi Çekebilecek Benzer İçerikler

SomutdüŞ Youtube’da