Veri Görselleştirme Nedir?

Veri görselleştirme, klasik formatta sunulan karmaşık ve dağınık verileri bir araya toplayarak kolay algılanabilir görseller aracılığıyla anlaşılır, yorumlanabilir hale getirmektedir. Veri keşfi esnasında, insan algı sistemiyle bilgisayar sistemleri arasında esnek, yaratıcı, köprüler kurmayı hedeflemektedir.

Daha fazla detaylı bilgi için tıklayınız.

Nedir?

Sefa Feyzioğlu – İnfografik Portfolyosu

Sefa Feyzioğlu – İnfografik Portfolyosu

Güzel bir söyleşi yaptığımız Sefa Feyzioğlu’nun son dönemde yaptığı infografik çalışmalarını bir araya getirdik. Veri görselleştirmenin infografik alanında önemli işlere imza atan Sefa Feyzioğlu’nun infografik çalışmalarına yakından incelemenizi tavsiye ediyoruz.

SON DURAK HAYDARPAŞA

Bu infografik çalışması 7 Eylül – 7 Ekim 2013 tarihleri arasında Şehrine Ses Ver Platformu tarafından Tasarım Atölyesi Kadıköy (TAK) işbirliği ile düzenlenen İnfografik Tasarım Atölyesi için hazırlandı. Haydarpaşa Garını hem tarihi ve yapım özellikleri hem de insan algısı, kültür ve hizmet değerleri ile ele alan infografik çalışması, geniş araştırmalar birikimini, melez bir infografik ile sundu. Yapının yıllar boyu İstanbul’la ve şehre yeni gelenlerle kurduğu ilişkiler, sayısal ve içeriksel olarak desteklendi. Çalışmayı yapan ekip, Haydarpaşa’nın bu değerler bütünü ile bir UNESCO Kültür Mirası sayılmasına giden yolu araladı.

alternatif

ŞEHRİNE SES VER – ATÖLYE KATILIMCI İNFOGRAFİĞİ

Türkiye’nin bir ilçe özelinde ilk düzenlenen infografik atölyesinin tüm katılımcılarını kapsayan çok özel bir infografik çalışması.

atölye-infografik

APPLE IPHONE İNOVASYONLARI

2007 – 2014 yılları arasında üretilen iphone modellerinin inovasyon karşılaştırmalarını ortaya koyan bir infografik çalışması.

Innovation-of-Apple-iPhone

APPLE IOS İNOVASYONLARI

iOS işletim sisteminde yapılan inovasyonların yıllara  göre dağılımını gösteren bir infografik çalışması.

ios-innovations-by-sefa-feyzioglu.


Share this Story

İlginizi Çekebilecek Benzer İçerikler

SomutdüŞ Youtube’da