Veri Görselleştirme Nedir?

Veri görselleştirme, klasik formatta sunulan karmaşık ve dağınık verileri bir araya toplayarak kolay algılanabilir görseller aracılığıyla anlaşılır, yorumlanabilir hale getirmektedir. Veri keşfi esnasında, insan algı sistemiyle bilgisayar sistemleri arasında esnek, yaratıcı, köprüler kurmayı hedeflemektedir.

Daha fazla detaylı bilgi için tıklayınız.

Nedir?

Mini Maker Faire İstanbul Sosyal Medyada Nasıl Geçti?

Mini Maker Faire İstanbul Sosyal Medyada Nasıl Geçti?

12-13 Kasım 2014 tarihlerinde gerçekleşen “Mini Maker Faire İstanbul” etkinliğinin tüm sosyal medya yansımalarını inceledik, görselleştirdik.

Mini Maker Faire İstanbul Nedir?

2014 yılının en gözde ve değerli etkinliklerinden biri de 12-13 Kasım 2014 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde Turkcell evsahipliğinde gerçekleşen “Mini Maker Faire İstanbul” idi. Bu tip organizasyonlar, dünyanın bir çok yerinde benzer niteliklerde düzenleniyor fakat Türkiye için bir ilk olma özelliğini taşıyordu. SomutdüŞ olarak bizim de bir şekilde dahil olduğumuz bu organizasyonla birlikte üretkenliği tetikleyen “kendin yap” (Do It Yourself) yaklaşımının tüm nimetlerini gözler önüne serilmiş oldu.

Bu yaklaşımı bir harekete dönüştüren Maker’lar, üretim ve yaratıcılığı aynı kalıpta eriterek üretimin demokratikleşmesine ve toplumun güçlenmesine ön ayak oluyorlar. 2000’li yılların başında öncelikli olarak ABD’de başlayan sonra bir periyodik bir yayın ile adres bulan ve düzenlenen organizasyonlar ile birlikte büyümeye devam eden bir harekettir. Dünya genelinde 100’den fazla düzenlenen tüm organizasyonlar, herkesin katılımına açık bir şeffaflıkta, geliştirilen projelerin sergilenmesi, anlatılması ve paylaşılması üzerine şekillenmektedir.

2014 yılında Türkiye’de düzenlenen ve benzer nitelikler barındıran “Maker Faire’de” GelecekHane liderliğinde ve Atölye İstanbul, İskele 47, Amber Platform, 3Dörtgen, 3BFAB gibi gruplar ve kurumlar desteği ile gerçekleşmiştir.

Sosyal Medyada Nasıl Geçti?

maker-faire-istanbul-infographic

Etkinlik Hakkında Daha Fazla Görselleştirmeye mi İhtiyacınız Var?

Öyleyse sizin Kurumsal Çözümlerimiz ile tanışma vaktiniz geldi demek. Kurumsal çözümlerimiz ile ihtiyacınıza yönelik çok özel analizler ve raporlamalar elde edebilirsiniz.
.


Share this Story

İlginizi Çekebilecek Benzer İçerikler

SomutdüŞ Youtube’da