Veri Görselleştirme Nedir?

Veri görselleştirme, klasik formatta sunulan karmaşık ve dağınık verileri bir araya toplayarak kolay algılanabilir görseller aracılığıyla anlaşılır, yorumlanabilir hale getirmektedir. Veri keşfi esnasında, insan algı sistemiyle bilgisayar sistemleri arasında esnek, yaratıcı, köprüler kurmayı hedeflemektedir.

Daha fazla detaylı bilgi için tıklayınız.

Nedir?

Duvarları Süsleyebilecek Hazır Veri Görselleştirme Posterleri

Duvarları Süsleyebilecek Hazır Veri Görselleştirme Posterleri

Veri görselleştirme çalışmaları, usta tasarımcıların dokunuşları ile barındırdıkları anlamların çok daha ötesine geçip sanatsal değerlerde taşıyabiliyorlar. Artık birer tasarım objesi haline gelen görselleştirme çalışmaları, farklı formlardaki ürünlerde boy gösterebiliyor. En yaygın olarak tercih edilen format; posterler. Posterler internet cağının vazgeçilmez baskı materyalleri. Her ne kadar yeni bilgi çağı bize kağıtsız ortamların değerini bize anlatsa da posterler hala evlerimiz ve ofislerimiz için harika birer dekorasyon ürünü. Bu derleme de sizler için veri görselleştirme çalışmalarından hareketle tasarlanan posterleri bir araya toparladık.

2800 Digits Of Pi Poster

Bilgi tasarımı konusunda deneyimli Martin Krzywinski‘nin Pi sayısı posteri. Çalışmalara The New York Times, Wired ve Conde Nast Portfolio gibi dünyaca ünlü yayınlarda yer verildi. Birçok bilimsel derginin kapak çalışmasına imza attı. Gerçek bilimin filmler kadar cazip ve anlaşılabilir olması gerektiğine inanıyor.

Diğer çalışmalarına buradan erişebilirsiniz.

01


Share this Story

İlginizi Çekebilecek Benzer İçerikler

SomutdüŞ Youtube’da