Veri Görselleştirme Nedir?

Veri görselleştirme, klasik formatta sunulan karmaşık ve dağınık verileri bir araya toplayarak kolay algılanabilir görseller aracılığıyla anlaşılır, yorumlanabilir hale getirmektedir. Veri keşfi esnasında, insan algı sistemiyle bilgisayar sistemleri arasında esnek, yaratıcı, köprüler kurmayı hedeflemektedir.

Daha fazla detaylı bilgi için tıklayınız.

Nedir?

Couple’dan Mesajlaşma Haritası

Couple’dan Mesajlaşma Haritası

Uygulamalar hayatımızdaki verilere hükmetmeye başladıkça daha fazla görsel çözümlere meyil etmeye başlıyorlar. Böylece hem kendi uygulamalarını daha kullanışlı hale getiriyorlar hem de daha anlaşılır bir hal alıyorlar.

Bu tip çözümlerden en uygulamalarından birini iki kişilik mesajlaşma uygulaması olan Couple’da görüyoruz.  Çiftler, yani sevgililer hedeflenerek piyasaya çıkan uygulama, yeni duyurduğu bir özellikle artık tüm kullanıcılarının anlık mesajlaşmasını harita üzerinden görselleştiriyor. Benzer çözümlemeleri daha önce farklı yerlerde görmüş, kullanmıştık. 

Uygulama eklediği bu özellik sayesinde, hem gerçek zamanlı veri işlemeye hem de haritalama konusunda güzel bir örnek teşkil ediyor.

Couple’ın harita merkezine ulaşarak şu anda nereden nereye mesajlaşıyor çiftler görebilirsiniz: map.couple.me

map-activity-large


Share this Story

İlginizi Çekebilecek Benzer İçerikler

SomutdüŞ Youtube’da